Expedice a exkurze

v Národní Rezervaci Pacaya Samiria

Ubytování v chalupě Refugio Arequipa a kemping

Pobyty s výlety a relaxace

v Oni Shobo lodge

Ubytování v tambech

Oni Shobo duchovní centrumREFUGIO AREQUIPA Pacaya Samiria


Nově postavená chalupa přímo uvnitř  Rezervace

ve spolupráci s Organizací pro ochranu národních rezervací v Peru

 

 Projekt Arequipa 

Aktuálně spolupracujeme s komunitou Arequipa, oblast Yanayacu v Pacaya Samiria, jíž jsme pomohli postavit Refugio (chalupu) za účelem eko – turistiky, která poskytuje ubytování a zázemí pro návštěvníky a milovníky přírody. Je druhým legálně konstruovaným ubytovacím zařízením v této oblasti. Tato iniciativa a spolupráce je založena hlavně na zodpovědných aktivitách v této oblasti s největší biologickou rozmanitostí, a které zároveň napomohou ochraně a konzervaci křehkých ekosystémů, přírodních zdrojů a také podpoří místní komunitu (Jedná se o míšence, kteří již nežijí původním způsobem života, ale civilizovaně s nízkou úrovní a bez finančních prostředků. Nezastáváme vměšování se mezi původní domorodce, kteří žijí jako jejich předkové v kontaktu s přírodou a nechceme je z tohoto ani vytrhávat, protože ikdyž žijí velmi skromně, mají vše co potřebují.)

 

Podporujeme tímto také vznik nové skupiny tzv. eko – turistů, kteří vědomě a zodpovědně přistupují k přírodě a její ochraně, poznají ji a porozumí lépe.   

 

Celý tento projekt je schválen a podporován státní organizací na podporu a ochranu národních rezervací v Peru. Pomáhá také nalézt a zajistit bezpečná místa, kde se lidé dostanou do bezprostředního kontaktu s faunou a florou, aniž by ji jakkoliv narušila. Je to i jistá forma, jak se naučit citlivě vnímat okolní prostředí a vybudovat si k němu vztah.

 

Přístup

2 hodiny autem Iquitos – Nauta, 4 hodiny lodí Nauta – Refugio (zpátky po proudu 2,5 hodiny).

 

Ubytování

Refugio bylo konstruováno šetrně z přírodních materiálů v harmoii k okolnímu prostředí, zastřešeno palmovými listy.

Refugio je vybaveno 5 místnostmi se dvěmi postelemi, koupelna i toaleta jednotlivě v každém pokoji. Kuchyňka s jídelnou. Kapacita je 15 osob.

 

Vybavenost

Elektrika v omezené době (solární panel), odpadní voda je svedena do ekologické biodigestoře, návštěvníci jsou vyzváni k šetření vody a vhodnému zacházení s odpadky. Je zde lékárnička první pomoci, vybavená také vakcínami proti hadímu uštknutí. V místě není signál, pro komunikaci se pouzívají satelitní telefony.

 

 

Expedice

Nabízíme  různě dlouhé expedice s odlišnou náročností. V průběhu je možné pozorovat ružové delfíny, ptactvo, poznáme tropické stromy, některé i léčivé, můžeme se setkat s anakondou, opicemi, lenochody, želvami, nádhernými motýli a dalšími. Podíváme se na místo, kde se rodí největší řeka Amazonka.

Pro náročnější nabízíme kemping.

 


ONI SHOBO LODGE San Pedro - Iquitos


Areál se samostatnými bungalovy

na klidném břehu jezera Aucacocha

Areál se nalézá poblíž komunity San Pedro s velmi dobrou dostupností z Iquitos. Pozemek je situován na břehu velkého jezera Aucacocha, který v překlad znamená "indiánské jezero".

 

Toto krásné a klidné místo nám umožnilo realizovat sen, který neseme v našich srdcích a postavit zde útulné a příjemné zázemí nejen pro relaxaci a kontakt s přírodou, ale i pro posvátné rituály s Ayahuaskou a očistu těla i duše.

 

V areálu se nachází tambo s kuchyňkou, maloka - velká ceremoniální místnost ve tvaru kruhu, koupelna, toalety a bungalovy k ubytování, což nám umožňuje začít využívat toto místo  a postupně dostavot a zvelebovat.

 

Konstrukce byla zhotovena šetrně a s respektem k okolnímu prostředí, v rámci přirozeně udržitelného rozvoje a tzv. ekoturismu k provozování různých aktivit. Používáme přírodní zdroje a odpady, solární panel a biodigestoř.

 

Naším cílem je pomoci lidem rozvinout a obnovit cítění a vztah k přírodě a k ekosystémům, protože během pobytu budou v bezprostředním kontaktu s nejrůznějšími rostlinami a zvířaty v jejich přirozeném domově, v džungli. Dalším cílem je pomoci lidem v objevování sebe sama, své životní cesty, pročistit své tělo a dotknout se hlubin svého vnitřího světa.

Rád vás přivítá příjemný personál, aby jste se zde cítili jako doma. Nabízíme růné aktivity, výlety a spirituální a očistné pobyty s Ayahuaskou.

 

Ubytování

Naši hosté jsou ubytováni v jednoduchých, ale komfortních bungalovech (tambech) v tradičním, přírodním stylu. Jsou konstruovány z místního dřeva, zastřešeny palmovými listy a chráněny sítí proti moskytům.

V každém tambu je k dispozici jedna nebo dvě postele s pohodlnou matrací, polštářem, moskytérou, ručníkem a povlečením. Osobní koupelna i splachovací toaleta. Pro relaxaci je k dispozici hamaka.

 

Na místě se používají svíčky, v omezené době také elektrická energie.

 

Strava

Jídlo je většinou lehké, v tradičním stylu. Ryby, kuře, slepice, těstoviny, saláty, rýže, pečené banány, yuca, zelenina, ovoce, polévky, kaše... Z nápojů je k dispozici čaj, přírodní ovocné šťávy (refresco), káva nebo náhražka kávy, mléko a 24 hodin pitná voda.

 

Pro očistný pobyt s rituály s Ayahuaskou je nutná speciální dieta.

 

Relaxace

Oni Shobo lodge je ideálním místem pro trávení volného času a dovolených v bezprostředním kontaktu s přírodou amazonské džungle. Prostory poskytují zázemí pro odpočinek a relaxaci o samotě nebo v kolektivu, doplněné doprovodnými aktivitami nebo výlety.

 

Silné a čisté energie džungle napomáhají propojit se s přírodou a lépe jí porozumět, její krásné  vůně pohladí po duši a zvuky zvířat a stromů poodhalí její mystiku a napomohou otevřít naše srdce.

Takto vzdálené místo od civilizace pomáhá zapomenout na denní shon v práci a stres, což je v dnešní době velmi důležité a už jen pobyt zde, napomáhá znovuobnovení harmonie naší mysli a následně také těla.